Na wiejskim pikniku w Kiełczynie zaszczepiło się ponad 250 osób! To najlepszy wynik w Polsce. Organizatorki imprezy otrzymają pokaźną nagrodę - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Na wiejskim pikniku w Kiełczynie zaszczepiło się ponad 250 osób! To najlepszy wynik w Polsce. Organizatorki imprezy otrzymają pokaźną nagrodę

0

Na pikniku promującym akcję szczepień zorganizowanym we wrześniu przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełczynie (gm. Bogoria) jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson przyjęło aż 255 osób. To najlepszy wynik w kraju.

Żadne inne koło gospodyń w Polsce nie było równie skuteczne. Z programu rządowego „Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich” można było uzyskać 8 tys. zł na zorganizowanie pikników lub imprez o charakterze integracyjnym, których jednym z elementów była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Na imprezie przygotowanej przez KGW Czerwona Malina z Kiełczyny preparat firmy Johnson & Johnson przyjęło 255 osób. Drugi wynik w kraju osiągnęło KGW w Bieśniku (woj. małopolskie). Na zorganizowanym przez nie pikniku szczepionkę przyjęły 204 osoby. Podium zamyka KGW w Bolszewie z wynikiem 130 zaszczepionych.

Gospodynie z Kiełczyny za skuteczną promocję akcji szczepień otrzymają teraz pokaźną premię pieniężną – 100 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie premii dla zwycięskiego KGW odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17 w świetlicy wiejskiej w Kiełczynie.

Fot. arch.

kgw kiełczyna

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.