Nad jeziorem powstanie pole namiotowe i karawaningowe

0

W 2016 roku samorząd chce przeznaczyć 200 tysięcy złotych na utworzenie pola namiotowego i karawaningowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim. 

Do tej pory można było tutaj przenocować jedynie na terenie stanicy wodniackiej – w wynajętym pokoju, kamperze czy namiocie. Miłośnicy biwakowania narzekali jednak, że oferowane ceny są zbyt wysokie i w ogóle, że rozbijanie namiotu pomiędzy budynkami Mariny i hangarami, w których przechowywane są łodzie to nie to.

Na razie nie wiadomo gdzie pola te rozmieszczone. Można przypuszczać, że najprawdopodobniej nad brzegiem jeziora zlokalizowanym najbliżej miasta – a więc pomiędzy stanicą wodniacką a kanałem odprowadzającym nadmiar wody z akwenu do Wisły. Wydaje się bowiem, że to bardziej odpowiednie miejsce, poza tym samorząd akurat tutaj dysponuje znacznym terenem. Na razie nie wiadomo też, kto miałby zarządzać polarni Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czy może zostaną oddane dzierżawę w drodze przetargu. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych miesiącach. (rn)

Share.

Comments are closed.