Nad Jeziorem Tarnobrzeskim będą nowe parkingi i system ułatwiający znalezienie postoju - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim będą nowe parkingi i system ułatwiający znalezienie postoju

0

Tarnobrzeski magistrat ogłosił przetarg na budowę parkingów nad jeziorem na przeszło 1500 aut. W planach jest również instalacja systemu informującego o wolnych miejscach postojowych i montaż monitoringu wzdłuż ulic Żeglarska i Plażowa.

Podczas ostatniej konferencji nad Jeziorem Tarnobrzeskim, która odbyła się w miniony wtorek, władze miasta poinformowały o kolejnej inwestycji nad akwenem. Będzie nią budowa trzech nowych parkingów o łącznej liczbie 1553 miejsc postojowych.

Największy z nich powstanie przy wjeździe nad jezioro i pomieści 1114 aut. Dwa mniejsze powstaną w okolicy Mariny – 265 miejsc postojowych oraz na końcu ulicy Plażowej – 174 miejsca. Przy każdym z parkingów powstaną pawilony sanitarne.

Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych poinformowała również, że wkrótce o wolnych miejscach postojowych informował będzie specjalny system, a wzdłuż ulic Plażowa i Żeglarska pojawią się kamery.

Zobacz także:
– 250 tys. zł wpływu z opłat za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

Wjeżdżający będą widzieli, w której części jeziora znajdują się wolne miejsca parkingowe. W ramach tego zadania planujemy wykonać również system monitoringu. Wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej zostaną rozmieszczone kamery i będzie stworzony system zapewniający bezpieczeństwo nad jeziorem – mówi naczelnik Joanna Kozub.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji pn. „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” miasto otrzymało dofinansowanie z ministerstwa w wysokości 13,6 mln zł. Całkowita jej wartość wyniesie 17,07 mln zł. Realizacja inwestycji będzie rozłożona na trzy lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.