Nagrodzono laureatów konkursu plastyczno-literackiego w Przedszkolu nr 1 w Połańcu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Nagrodzono laureatów konkursu plastyczno-literackiego w Przedszkolu nr 1 w Połańcu [zdjęcia]

0

W Przedszkolu Publicznym Filii nr 1 w Połańcu, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w rodzinnym konkursie plastyczno-literackim „Moja Pierwsza Rodzinna Książeczka”. Prace konkursowe zostaną wyeksponowane w przedszkolnych „Kącikach Książek”.

Na uroczystość rozdania nagród przybyli autorzy książeczek z ilustracjami do 22 autorskich utworów literackich wraz z rodzinami. Po przywitaniu gości, dyrektor Anna Kaniszewska wyraziła słowa podziwu i uznania za literacką wyobraźnię oraz inwencję twórczą dla uczestników konkursu.

Jury  po wstępnej ocenie prac, które spłynęły na konkurs zadecydowało o przyznaniu nagród wszystkim uczestnikom. W zabawie wzięło udział 19 rodzin. „Bogactwo treści oraz różnorodność technik wykonania przerosły nasze największe oczekiwania” – uzasadniali członkowie komisji.

Zobacz także: 
– Jacek Tarnowski otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Połaniec

Po prezentacji losowo wybranych utworów wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe pozyskane w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3 „Zakup nowości wydawniczych dla placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Kierunek interwencji 3.1 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego”.

Na zakończenie uczestnicy mogli oglądać i podziwiać wyeksponowane prace konkursowe, które znajdą swoje miejsce w przedszkolnych „Kącikach Książek”.

„Jeszcze raz gratulujemy laureatom, mamy nadzieję, że czas spędzony na tworzeniu bajek i opowiadań był pełen dobrej zabawy i inspiracją do kolejnych prac twórczych” – piszą organizatorzy.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.