reklama
Nakazu już nie ma, ale maski na twarzach zostały - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Nakazu już nie ma, ale maski na twarzach zostały

4

Od dziś na świeżym powietrzu nie obowiązuje już nakaz zasłaniania ust i nosa. Pomimo tego w sobotę przed południem na ulicach wciąż można było spotkać wiele osób w maseczkach. 

Znaczna część Polaków wciąż nosi maseczki, dla własnego bezpieczeństwa. Szczególnie w miejscach, w których spotkają się z większą grupą osób. Doskonale było było to dziś widać między innymi w okolicy tarnobrzeskiego targowiska.

Od 15 maja zniesione zostały także inne obostrzenia. Oto pełna lista zmian:

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku: Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik

Zobacz także:
Ukrywał się poza granicami kraju. Został zatrzymany zaraz po powrocie do Tarnobrzega

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu: max 50 proc. obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 25 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: max 25 proc. publiczności

4 komentarze

  1. Mają szacunek dla innych osób. To jedno. Poza tym to kiedy będą wchodzić do sklepów to tylko hop, jeden ruch rękami i maseczka jest na nosie.

    • bronisław na

      noszą maski bo nie chca żeby takiemu ćwokowi jak ty,np.mamusia zmarła,lub tatuś!