Napadł na bank, którego prezesem jest posłanka PO

1

W Mielcu doszło do obrabowania placówki bankowej. Policja poszukuje napastnika, który kasjerce groził przedmiotem przypominającym broń.

Do zdarzenia doszło 30 września około 14:00, zamaskowany mężczyzna wkroczył do małego oddziału Banku Spółdzielczego z Przecławia, zlokalizowanego w Mielcu przy ulicy Zygmuntowskiej. To osiedlowa placówka. Był zamaskowany, miał przedmiot przypominający broń, sterroryzował obsługę i szybko uciekł między pobliskie bloki mieszkalne.

bank

Powiadomiona o napadzie policja natychmiast rozpoczęła obławę, patrole pojawiły się w okolicy banku i na drogach wyjazdowych z miasta. Nie udało się jednak schwytać sprawcy. Napastnik jednak nie ukradł wielkiej kwoty, zabrał zaledwie 4 tysiące złotych.

Mieleccy kryminalni starają się zidentyfikować sprawcę. Niewykluczone, że to mieszkaniec miasta. O istnieniu niewielkiej placówki bankowej, schowanej między blokami mieszkalnymi, wiedzieli głównie mielczanie żyjący w tej części miasta. Być może o wyborze tego banku przez napastnika zdecydował fakt, że z powodu toczącej się w sąsiedztwie budowy galerii handlowej szybki dojazd do tej placówki jest obecnie niemożliwy.

Prezesem Banku Spółdzielczego w Przecławiu jest znana w regionie posłanka Krystyna Skowrońska. Choć wielu mielczan próbuje łączyć napad z nadchodzącymi wyborami to raczej nic nie wskazuje by tak było. (jm)

Share.

1 komentarz