"Nasi" ludzie na wysokich stanowiskach w nowym rządzie - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

“Nasi” ludzie na wysokich stanowiskach w nowym rządzie

0

Po latach dominacji na najwyższych stanowiskach w państwie „lobby śląskiego” czy „lobby gdańskiego” nadszedł czas na obsadzanie prominentnych stanowisk przez ludzi z Małopolski i Podkarpacia. Z tych regionów wywodzą się m.in. prezydent RP, premier rządu RP i marszałek Sejmu RP. Warto wiedzieć, że „naszych”, i to w dosłownym znaczeniu, nie brak także na operacyjnych stanowiskach rządowych.

Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości został związany z Niskiem i Stalową Wolą prawnik, dr Marcin Warchoł. Nie kryje, że dzieciństwo i młodość spędził w Stalowej Woli, zaś z Niskiem łączą go „miłe wspomnienia”. Inny stalowowolanin z urodzenia, absolwent tutejszego LO im. KEN a później absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej i posiadacz dyplomu MBA, dr Jerzy Kwieciński (na zdjęciu), został wiceministrem do spraw rozwoju oraz członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta RP, do której należy także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Czas pokaże, czy fakt bliskich związków polityków z największym miastem naszego regionu będzie miał jakikolwiek wpływ na podejmowane w nim inicjatywy służące rozwojowi i zaspokajaniu potrzeb jego mieszkańców. (r)

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.