Nasi wśród doradców

0

W miniony piątek odbyło się w Warszawie pierwsze posiedzenie powołanej przez pre­zydenta ANDRZEJA DUDĘ Narodowej Rady Rozwoju.

Narodowa Rada Rozwoju to organ doradczy i opinio­dawczy Prezydenta RP. Jej zadaniem będzie przygotowanie rozwiązań o charakterze strategicznym, prorozwojowym, wykraczających poza horyzont jednej kadencji, a także przygotowanie założeń projektów ustaw.

Chciałbym żebyśmy rzeczywiście przygotowali daleko­siężny plan naprawy i rozwoju Rzeczypospolitej. Mnie się marzy państwo polskie silne. Wierzę w to, że dzięki Państwa eksperckiemu wsparciu, dzięki współpracy z rządem i par­lamentem, będzie to możliwe – powiedział prezydent pod­czas uroczystości powołania Narodowej Rady Rozwoju i wręczenia nominacji jej członkom w Pałacu Prezydenc­kim. Powołanie NRR Andrzej Duda zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. Podkreślał wówczas, że chciałby, aby zasiedli w niej eksperci z różnych dziedzin – teoretycy i praktycy o różnych poglądach.

Wśród 87 członków NRR znalazło się kilku przedstawi­cieli regionów południowo-wschodniej Polski: marszałek świętokrzyski Adam Jarubas, marszałek podkarpacki Wła­dysław Ortyl, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, oraz pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński. (r)(pen)

Marszałek A. Jarubas

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu TN, lub  eTN – które można kupić tutaj: https://tyna.info.pl/produkt/etn-wydanie-elektroniczne-tygodnika-nadwislanskiego-nr-432015/

Share.

Comments are closed.