Nasi z Robertem Lewandowskim pod… Sukiennicami! [ZDJĘCIA]

0

Wielkie święto sportu i młodzieżowej piłki nożnej miało miejsce w miniony weekend – z udziałem reprezentantów naszego regionu – na krakowskim Rynku. Tutaj, na specjalnie zbudowanym na potrzeby tej imprezy stadionie z naturalną trawiastą (!) murawą, rozegrany został Wielki Finał Coca-Cola Cup 2013. W tym fantastycznym sportowym wydarzeniu, w którym uczestniczyły 32 najlepsze drużyny wyłonione spośród blisko 3 500 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju, wzięły udział aż dwa zespoły reprezentujące nasz region!

Podczas krakowskiego finału, poza sportowymi emocjami, kibicom zaoferowano spotkania z piłkarzem Robertem Lewandowskim, popularną aktorką Anną Dereszowską i mistrzem olimpijskim, chodziarzem Robertem Korzeniowskim. Tym, którzy przybyli na turniej, zaoferowano ponadto wiele atrakcji i konkursów z nagrodami w ramach Strefy Aktywnego Życia. Tu aż około 40 tysięcy osób rywalizowało w różnych prostych i pomysłowych konkurencjach sportowych.

Każdy mógł sprawdzić się w tak prostych zadaniach, jak np. jazda na rowerku stacjonarnym, skakanie na skakance czy utrzymanie się na równoważni. Można było nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez Roberta Lewandowskiego, sfotografować się z Anną Dereszowską, poprosić o autograf Roberta Korzeniowskiego, ale i porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, sprawdzić jak spalić kalorie pochodzące z ulubionych przysmaków czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując… telefon komórkowy.

W Strefie Powerade eksperci Centralnego Ośrodka Sportu i Robert Korzeniowski opowiadali o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Za sprawą tej imprezy cudowny,  staromiejski Rynek Krakowa stał się na kilkanaście godzin prawdziwą świątynią sportu i rekreacji.

Wspaniałym zaskoczeniem było, że wśród kibiców, ale też wśród uczestników zajęć rekreacyjnych w SAŻ, spotkaliśmy w sobotę wielu specjalnie przybyłych na tę imprezę mieszkańców Stalowej Woli i regionu stalowowolskiego, starających się wspierać zespoły z tego regionu. W roli gwiazdorów bowiem, walczących o tytuł mistrzów Polski, w gronie 32 najlepszych drużyn w kraju wystąpiły m.in. zespoły reprezentujące Publiczne Gimnazjum w Pysznicy w powiecie stalowowolskim (dziewczęta), oraz Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli (chłopcy).

 (jr)

Oto fotorelacja: Nasi pod Sukiennicami

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.