Nastrojowe malarstwo w Baranowie

0

Przepiękne pejzaże, krajobrazy, martwa natura, ale też misternie wykonane serwety, plecione kwiaty i inne dzieła lokalnej artystki Zofii Tutaj będzie można oglądać w Baranowie Sandomierskim. W piątek odbędzie się wernisaż wystawy, warsztaty i spotkanie z artystką.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim zaprasza na wystawę niezwykle utalentowanej artystki Zofii Tutaj. Ekspozycja zostanie otwarta w piątek 14 października w Galerii emgok. O godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z autorką. Będzie można z nią porozmawiać, zapytać o jej twórczość, ale też nauczyć się pod jej okiem wykonywać rękodzieło. Pani Zofia poprowadzi mini warsztaty dla wszystkich chętnych.
Wernisaż będzie jednak przede wszystkim niepowtarzalną okazją do zapoznania się z pracami artystki. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy z motywami kwiatowymi, ale także pejzaże i krajobrazy. Oprócz tego pani Zofia wykonuje niezwykle piękne serwety, papierowe kwiaty i inne ciekawe dzieła.
Warto dodać, że prace Artystki będzie można także kupić, czy zamówić.

plakat3

Zofia Tutaj

Urodzona w 1955 roku. Pochodzi z małej wsi na Lubelszczyźnie. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące i Studium Kulturalno – Oświatowe w Krośnie. Obecnie mieszka w Chmielowie. Pracowała w domu kultury w Nowej Dębie i była pracownikiem PKP. Należy do Amatorskiego Klubu Plastyka w Nowej Dębie. Aktywnie uczestniczy w cyklicznie organizowanych przez klub wystawach zbiorowych. Ma w swoim artystycznym dorobku wystawy indywidualne w Łańcucie, Majdanie Królewskim, Nowej Dębie, Chmielowie i w Cyganach. Ulubionym tematem prac malarskich jest pejzaż i motywy kwiatowe. Artystka zaprasza widza do nastrojowych przestrzeni, które zmieniają się pod wpływem czterech pór roku.

Share.

Comments are closed.