Nasz strażak w finale ekstremalnego show Polsatu! [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Nasz strażak w finale ekstremalnego show Polsatu! [wideo]

3

Młodszy aspirant Jarosław Jarosz, strażak nowodębskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP i druh z OSP w Krawcach, wystąpi w finale III edycji show „Ninja Warrior Polska” emitowanego na antenie telewizji Polsat. Awans udało mu się wywalczyć po morderczej walce.

Odcinek z udziałem naszego strażaka wyemitowano we wtorek, 6 kwietnia. Jarosław Jarosz najpierw wystartował w eliminacjach. Pierwsze cztery przeszkody toru pokonał w rewelacyjnym tempie i bez problemów. „Poległ” dopiero na ostatniej – przeszło 4-metrowej, prawie pionowej ścianie, którą trzeba było sforsować. Niezaliczenie ostatniej przeszkody nie zablokowało mieszkańcowi Krawców drogi do półfinału. Okazało się bowiem, że tylko dwóch uczestników eliminacji poradziło sobie ze ścianą. W przypadku pozostałych miejsc w półfinale, decydowały czasy uzyskane na poprzednich przeszkodach. A te Jarosław Jarosz miał znakomite.

Półfinałowa rywalizacja okazała się jeszcze bardziej mordercza niż eliminacje. Jarosław Jarosz pokonał płynnie pierwsze trzy przeszkody, ale potem dało o sobie znać zmęczenie. Czwarta przeszkoda, „pierścienie ninja”, okazała się za trudna. Jednak, podobnie jak w przypadku eliminacji, jego czas uzyskany do momentu przerwania rywalizacji był znakomity. Ponieważ większość uczestników półfinału odpadła jeszcze wcześniej niż strażak z gminy Grębów, znalazł się on w czwórce zawodników, którzy awansowali do finału.

Ninja Warrior Polska to telewizyjny show oparty o format rodem z Japonii. Prowadzą go znana modelka Karolina Gilon, zawodnik MMA Łukasz „Juras” Jurkowski i dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski.

Jak dotąd, mimo, że odbyły się już dwie edycje programu, żaden polski uczestnik nie pokonał bezbłędnie ekstremalnie trudnego toru przeszkód przygotowanego przez organizatorów. 13 kwietnia 2021 r., przed szansą stanie nasz strażak.

Odcinek z udziałem Jarosława Jarosza można zobaczyć tutaj (strażak występuje od 28:15): https://www.polsat.pl/news/2021-04-06/trudna-walka-o-ostatnie-miejsca-w-finale-ninja-warrior-polska/

Udostępnij

3 komentarze

Zostaw odpowiedź