Nasz strażak wystąpi w ekstremalnym show Polsatu! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Nasz strażak wystąpi w ekstremalnym show Polsatu!

1

Już dziś, we wtorek, 6 kwietnia, na antenie telewizji Polsat zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej edycji telewizyjnego show „Ninja Warrior Polska”. Z ekstremalnie trudnym torem przeszkód zmierzy się w nim m.in. strażak nowodębskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP i druh z OSP w Krawcach, młodszy aspirant Jarosław Jarosz.

Ninja Warrior Polska to telewizyjny show oparty o format rodem z Japonii. Prowadzą go: znana modelka Karolina Gilon, zawodnik MMA Łukasz „Juras” Jurkowski i dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski.

Jak dotąd, mimo, że odbyły się już dwie edycje programu, żaden polski uczestnik nie pokonał bezbłędnie ekstremalnie trudnego toru przeszkód przygotowanego przez organizatorów. We wtorek, 6 kwietnia 2021 r., przed szansą stanie nasz strażak.

Jarosław Jarosz nie jest nowicjuszem. Od lat trenuje wyczynowo sporty ekstremalne. W 2018 roku był wicemistrzem Polski w wbieganiu po schodach na szczyt Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, rok później zajął w tej morderczej kategorii III miejsce. Biegał też pod ziemią – wygrał drużynowy bieg po schodach rozegrany na terenie Kopalni Soli w Wieliczce, ustanawiając rekord toru. Zwyciężył też w biegach na 1 kilometr w Częstochowie.

Wszystkie wspomniane wcześniej biegi Jarosław Jarosz odbywał w pełnym rynsztunku strażackim, łącznie z aparatem ochrony układu oddechowego. Całość wyposażenia w którym startował ważyła 15 kg.

Czy doświadczenie z ekstremalnych biegów strażackich przyda się na torze przeszkód „Ninja Warrior Polska”, okaże się już dziś, 6 kwietnia, o godzinie 20.05. Zapraszamy do kibicowania.

fot. materiały telewizji Polsat

 

Udostępnij

1 komentarz