Nasze kajakarki mistrzyniami Polski!

1

Z dwoma złotymi medalami z regat Lotto XXXIV Mistrzostw Polski w kajakarskim maratonie ze Sztumu wróciła skromna, 6-osobowa reprezentacja Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Już pierwszego dnia szans rywalkom nie dała Magdalena Szczęsna, która w rywalizacji w konkurencji K1 juniorek na dystansie 19,2 km sięgnęła po złoto zdobywając już 4 w tym sezonie tytuł mistrza Polski! W ślady klubowej koleżanki poszła dzień później Zuzanna Błażejczak w rywalizacji juniorek młodszych w K1 na dystansie 12,6 km, stając na najwyższym podium i zdobywając swój tytuł mistrza kraju. W tej samej konkurencji startowała również Urszula Opałka, która z przyczyn technicznych (awaria sprzętu) nie ukończyła wyścigu, choć płynęła na dobrej trzeciej pozycji. Z kolei najmłodsza w tarnobrzeskiej ekipie Otylia Błażejczak w zmaganiach młodziczek w K1 na dystansie 9,6 km na mecie zameldowała się na 5 miejsce. Nasza “dwójka” młodzików Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek, w rywalizacji K2 na dystansie 12,6 km uplasowała się na 6 pozycji.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. św. Barbary i Sikorskiego

– Pożar w Dąbrowicy gm. Baranów Sandomierski [wideo][zdjęcia]
– Wandale uszkodzili pomnik “Jędrusiów” w Tarnobrzegu [zdjęcia]

To nasz najlepszy sezon w historii klubu. Wracamy z kolejnymi 2 medalami mistrzostw Polski, a w tym roku uzbierało się ich już 12 – komentuje na gorąco uradowany trener Piotr Kwasek. Łącznie w mistrzostwach Polski w maratonie wzięło udział 303 zawodników z 46 klubów. – W tym sezonie czekają nas jeszcze 2 starty. Najpierw w Tarnobrzegu nasi zawodnicy popłyną w Mistrzostwach Podkarpacia, a następnie w Pucharze Polski w Katowicach – dodaje Małgorzata Kwasek, prezes klubu KK Jezioro Tarnobrzeg.

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg

Share.

1 komentarz