Natura 2000 w nowej siedzibie [zdjęcia]

1

Tarnobrzeskie Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ma nową siedzibę. Otwarto ją 4 lutego, w dawnej ujeżdżalni w Parku Dzikowskim. Nowa siedziba Centrum zachwyca.

Dotychczas centrum Natura 2000 mieściło się w Zamku Dzikowskim i zajmowało kilka niewielkich pomieszczeń. Pomimo tego, od samego początku istnienia było oblegane przez zwiedzających, a jego działalność stała się znakomitą reklamą dla Tarnobrzega.

– Pierwszy raz usłyszałem o Centrum Natura 2000, zanim jeszcze zostałem prezydentem, nawet zanim zostałem radnym. Dotarła do mnie wówczas informacja, że jest takie nowe miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, a ludzie tam pracujący mają świetne pomysły na popularyzację wiedzy przyrodniczej i działają w sposób nieszablonowy. Tak rzeczywiście było i tak jest nadal. Bardzo się cieszę, że otwieramy dziś nową siedzibę Centrum, dużo większą niż poprzednia i dającą jeszcze większe możliwości działania – stwierdził Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

“Nowe” Centrum Natura 2000 ma ponad 400 m. kw. powierzchni. Umożliwiło to pomieszczenie w nim prawdziwego nowoczesnego muzeum przyrodniczego, sal warsztatowych, pięciu wielkich akwariów, dioram, wielkiego akwarium dla żółwi, sali z kośćmi prehistorycznych mamutów, paludariów do hodowli roślin tropikalnych i wielu innych atrakcji. Dioramy są przygotowane tak starannie, że nawet stali bywalcy imprez organizowanych przez Centrum ulegają iluzji.

– Od jednej osoby usłyszeliśmy, że jest pięknie, ale będziemy mieli strasznie dużo podlewania, bo tyle tu kwiatów i roślin – mówią z uśmiechem pracownicy centrum.

 

Share.

1 komentarz