Nie będzie zmian w planie inwestycyjnym. Stalowa Wola otrzymała 7,1 mln zł dotacji - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 5 grudnia
reklama

Nie będzie zmian w planie inwestycyjnym. Stalowa Wola otrzymała 7,1 mln zł dotacji

0

Stalowa Wola otrzymała rządową dotację na dowolne wydatki, która pozwoli na realizację dotychczasowych założeń budżetowych. Czek w wysokości 7,1 miliona złotych wręczył na ręce prezydenta miasta wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Do polskich samorządów trafi łącznie trzynaście miliaradów siedemset tysięcy złotych. Wypłaty będą realizowane w trzech transzach, w październiku, listopadzie oraz grudniu. W ramach tych dotacji miasto Stalowa Wola otrzymało ponad siedem milionów, które może dowolnie zagospodarować. Prezydent zapowiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na realizację dotychczasowych założeń budżetowych, co pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Miasto ma także w planach przygotowanie nowej inwestycji – farmy fotowoltaicznej. Mialaby ona powstać na terenie strefy przemysłowej i zasilić uliczne latarnie.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaznaczył, że jego zdaniem wysokie kwoty przekazane na rzecz samorządów pokazują, że rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz rząd premiera Mateusza Morawieckiego zwraca uwagę na problemy jednostek samorządowych, a okazane wsparcie pozwoli na uniknięcie radykalnych działań mających na celu ograniczanie wydatków. Prezydent czeka także na zapowiedzianą przez Jarosława Kaczyńskiego ustawę, która zamrozi ceny energii dla samorządów oraz instytucji wrażliwych takich jak uczelnie wyższe czy szpitale.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.