Nie będzie zmian w sandomierskim szpitalu. Wojewoda uspokaja

0

Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego szpitala na potrzeby walki z koronawirusem, liczba miejsc w Starachowicach jest wystarczająca – uważają służby wojewody.  Władze powiatu kilka dni temu wystosowały protest przeciwko ewentualnemu  przekształceniu  szpitala w Sandomierzu.     

W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się komunikaty strony rządowej, że  szpitali zakaźnych w całym kraju będzie więcej.  Wzbudziło to spory niepokój w Sandomierzu.

Władze powiatu sandomierskiego, chcąc wyprzedzić ewentualne decyzje dotyczące przekształcenia tutejszej lecznicy w drugi w Świętokrzyskiem, obok Starachowic, jednoimienny szpital zakaźny, skierowały sprzeciw do ministra zdrowia i wojewody.  “Wyłączenie statutowej działalności Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego, obejmującego swoim działaniem tak szeroką skalę usług medycznych, dla tak dużej liczby pacjentów, stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców regionu” – napisali w swoim stanowisku członkowie zarządu powiatu. 

Ewa Łukomska, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego wyjaśnia, że obecnie w naszym regionie nie ma planów przeprofilowania kolejnego szpitala.

Zobacz także:
– Zmiany na sandomierskim targowisku
– Wiceminister zdrowia: myślę, że restrykcje trzeba przedłużyć, nowe zalecenia pojawią się w czwartek
– 50 tysięcy maseczek dla stalowowolan

– Sytuacja związana z liczbą osób zakażonych koronawirusem w województwie świętokrzyskim jest na bieżąco monitorowana. Obecnie liczba chorych jest na tyle niska, że nie wymaga organizacji kolejnego szpitala jednoimiennego. W zależności od tego, w jakim tempie liczba ta będzie rosła oraz jaką skalę osiągnie w szczycie zachorowań, będziemy rozważali utworzenie kolejnego szpitala tego typu – wówczas będzie już wiadomo, czy wystarczy na ten cel przeznaczyć mniejszą jednostkę, czy należy przygotować większą. Obecnie szpital jednoimienny zakaźny w Starachowicach odpowiednio zabezpiecza potrzeby mieszkańców województwa –  informuje Ewa Łukomska.

Share.

Comments are closed.