Nie chcę, ale muszę [W najnowszym TN]

0

W Tarnobrzegu znów ma funkcjonować ogólnomiejski budżet obywatelski, w ramach którego będzie można zrealizować pomysł wart nawet 1,3 miliona złotych. Ale zanim to nastąpi, mieszkańców miasta czeka rok bez takiego plebiscytu. W 2018 roku wybierać będą jedynie osiedlowe inwestycje.

Na ostatnią sesję Rady Miasta trafiła uchwała zmieniająca dotychczasowe zasady budżetu obywatelskiego, zgodnie z którymi przeznaczano po 100 tysięcy złotych na inwestycje na każdym z szesnastu osiedli miasta i 400 tysięcy na inwestycje ogólnomiejskie. Zmiana polega na tym, że z regulaminu wykreślono tę drugą pozycję.

Z SENSEM CZY BEZ?

Radny Sławomir Partyka jest zdania, że tym samym inicjatywa zamieniła się w budżet sołecki, w którym każde z osiedli dostaje kieszonkowe na „drobne wydatki”

– Nie ma ogólnomiejskiego plebiscytu, który budował demokrację w naszym mieście. Uważam, że powinniśmy do tego wrócić. Mam nadzieję, że tak się stanie w kolejnej kadencji – komentował.

Krytycznie o tej zmianie wypowiadał się też Norbert Mastalerz. Za jego kadencji jako prezydenta w mieście wprowadzono BO w formie ogólnomiejskiej (wart ponad milion złotych). W jego przekonaniu tylko taka formuła tego plebiscytu ma sens… (rn)

Share.

Comments are closed.