Nie wszyscy szczęśliwie dojechali na cmentarze [ZDJĘCIA]

0

Tegoroczny czas „wielkich Polaków wędrówek” w okolicy dnia Wszystkich Świętych był od względem liczby tragicznych zdarzeń gorszym od ubiegłorocznego. O ile rok temu w tym czasie śmierć na drogach poniosło 20 osób, a 252 zostały ranne, to w tym roku zginęło na drogach 30 osób, a rannych zostało 265.

Jeden z odnotowanych przez policję 225 wypadków miał miejsce w sobotę 31 października w Stalowej Woli na bardzo ruchliwej w tym dniu DK77. Tuż przed godz. 18, przy bardzo dobrych warunkach drogowych (brak zamgleń i opadów) wyjeżdżający ze stacji paliw przy ul. Staszica samochód VW Passat kierowany przez 54-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego zajechał drogę 40-letniemu motocykliście, jadącemu skuterem od strony Niska w kierunku centrum Stalowej Woli. W wyniku zderzenia poważnie uszkodzony został samochód, w którym oderwał się przedni zderzak, jednoślad został odrzucony o ok. 25 metrów na przeciwległy pas ruchu, a jego kierowca doznał urazów, uskarżając się m.in. na ból biodra. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala w Stalowej Woli. Miejsce wypadku zabezpieczały załogi trzech radiowozów policji, które błyskawicznie zorganizowały objazdy miejsca wypadku. W akcji uczestniczyły także dwa samochody ratownictwa straży pożarnej oraz dwie karetki pogotowia. Na szczęście tak duże środki okazały się zbędne. Droga została odblokowana ok. godz. 19:40, po zakończeniu wszystkich czynności przez policję i po usunięciu resztek uszkodzonych pojazdów. Policyjne dochodzenie ustali, czy kierowca jednośladu nie przyczynił się do wypadku nie przestrzegając limitu prędkości. Stacja paliw, przy której doszło do wypadku, znajduje się tuż za zakrętem, co może mieć wpływ zarówno na to, co widzi wyjeżdżający z niej kierowca, jak i na czas potrzebny jadącemu DK77 na odpowiednią reakcję na sytuację drogową w tym miejscu.

Kilka godzin wcześniej o kilkaset metrów od tego miejsca, na ul. Energetyków należącej do tej samej DK77, zderzyły się dwa auta osobowe. Do zdarzenia doszło także przy bardzo dobrych warunkach pogodowych. Jej uczestnikami także byli kierowcy pojazdów z powiatu stalowowolskiego. Tym razem, na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Share.

Comments are closed.