Nie wszystko stracone

0

Spór zbiorowy wszczęty przez związki zawodowe działające w spółce Polimex-Mostostal SA nie wstrzymał decyzji zarządu spółki o zwolnieniach grupowych i zamknięciu oddziału w Rudniku nad Sanem. Do wspólnej walki o przyszłość firmy stanęły władze samorządowe, politycy i związkowcy.  

Jak podała 30 kwietnia br. Polska Agencja Prasowa spółka Polimex-Mostostal skierowała do Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie zawiadomienie o wszczęciu sporu zbiorowego przez działające w spółce organizacje związkowe. Zgodnie z ustawą pracodawca miał obowiązek podjęcia niezwłocznych rokowań w celu rozwiązania sporu w drodze porozumienia. Na razie do opinii publicznej nie przedostały się informacje o negocjacjach, które nie wstrzymały jednak decyzji zarządu spółki o wypowiedzeniu umów o pracę wszystkim pracownikom oddziału w Rudniku na Sanem.

Pytany o likwidację rudnickiego oddziału Paweł Szymanek, rzecznik prasowy Polimexu-Mostostal, potwierdza, że spółka reorganizuje obecnie własną grupę kapitałową oraz kontynuuje program działań zmierzających do obniżenia kosztów i odzyskania stabilności finansowej. I że przed podjęciem każdej trudnej decyzji szczegółowo analizuje jej potencjalne efekty ekonomiczne, jak również mogące zaistnieć skutki społeczne. (…)

Piotr Niemiec

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.