Nie żyje pieszy potrącony przez samochód

0

Sandomierscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło wczoraj w miejscowości Kleczanów, podczas którego kierujący samochodem marki Renault potrącił pieszego, który zmarł na miejscu zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, 10.10.br., na drodze krajowej nr 77, w miejscowości Kleczanów, w powiecie sandomierskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 33 letni kierujący samochodem marki  Renault Master jadąc w kierunku Opatowa potrącił  pieszego, który prawdopodobnie poruszał się jego pasem ruchu idąc w kierunku Sandomierza. Następnie, jak wynika ze wstępnych ustaleń, zjechał na lewą stronę drogi i zatrzymał się na poboczu. W tym czasie jadący z przeciwka samochód VW Crafter kierowany przez 57 letniego mężczyznę najechał na pieszego, zatrzymał się i po kilku minutach odjechał w kierunku Sandomierza, gdzie został zatrzymany przez patrol policji. Wstępnie ustalono, że zmarły to mężczyzna lat 32.

Policjanci apelują o rozwagę oraz dostosowanie prędkości jazdy nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi ale również do warunków atmosferycznych panujących na drodze. Zwracamy również uwagę pieszym aby pamiętali, że odblaski naprawdę mogą uratować  życie.

Share.

Comments are closed.