Niecodzienna sytuacja. Mieszkańcy wsi chcą odwołać sołtysa. Tę funkcję pełni znana w całym regionie działaczka samorządowa - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Niecodzienna sytuacja. Mieszkańcy wsi chcą odwołać sołtysa. Tę funkcję pełni znana w całym regionie działaczka samorządowa

1

Mieszkańcy sołectwa Wzory w gminie Iwaniska chcą odwołać z funkcji sołtys wsi, Ewelinę Bień, byłą radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Zebranie, podczas którego przeprowadzone ma zostać głosowanie w tej sprawie,  zaplanowane jest dziś o godz. 15.30. W skład sołectwa Wzory wchodzi kilka wiosek. To, oprócz samych wzorów, także: Zielonka, Kamienna Góra i Podzaldów. Jak udało nam się dowiedzieć inicjatorzy próby odwołania Eweliny Bień, zarzucają jej m.in. brak uczestnictwa w sesjach Rady Gminy oraz to, że nie organizowała zebrań wiejskich. Części osób uważa także, że pani sołtys, na co dzień mieszkająca w Kielcach, zbyt mało angażuje się w codzienne sprawy sołectwa.

– Nie mam sobie nic do zarzucenia – komentuje Ewelina Bień. – Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami, jak również ze wszystkimi urzędami i instytucjami, z którymi konieczna jest współpraca z racji pełnienia funkcji sołtysa.

więcej na ten temat w papierowym wydaniu TN

Fot. arch.

Jeden komentarz