Niewiarygodne, jakie rzeczy można znaleźć w koszach przy cmentarzach (zdjęcia) - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 25 października
reklama

Niewiarygodne, jakie rzeczy można znaleźć w koszach przy cmentarzach (zdjęcia)

0
1 z 7

Przez kilka tygodni po uroczystości Wszystkich Świętych kontenery na śmieci ustawione przed bramami nekropolii wypełnione są do granic możliwości wypalonymi zniczami i pozostałościami dekoracji. Okazuje się jednak, że trafiają się w nich, i to nierzadko, także inne odpady.

Proboszczowie wielu parafii skarżą się, że mieszkańcy wykorzystują przycmentarne kosze do tego, by pozbyć się własnych śmieci. Zdarzały się przypadki, że świeżo opróżnione kontenery po kilku godzinach były pełne, bo ktoś np. wyrzucił do nich gruz z budowy.

Zobacz także:
– Mieszkanka Staszowa po transplatacji płuc. Jej własne zniszczył COViD-19
– W Sandomierzu świąteczne iluminacje już zabłysły! [zdjęcia]
– Koronawirus – 13 nowych przypadków w powiecie sandomierskim, 25 zgonów w województwie [raport z 2 grudnia]

W środę na facebookowym profilu parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach zamieszczone zostały fotografie kontenerów w tej miejscowości z takim komentarzem: “Rok 2020 nie przestaje zaskakiwać. Zmarli na cmentarzu w Iwaniskach urządzili sobie ostatki… Przy miejscowym koszu na śmieci znaleźć można m. in. ostatkową flaszkę, przepitkę z Tymbarka, pudełko po pizzy, wytłaczankę do jajek (oj gruba impreza), opakowania po ciastach… dla tych w cięższym stanie nawet pampersy były. Jak to śpiewał Krzysztof Cugowski: wszyscy święci balują w niebie….”

Fot. Facebook Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach.

Śmieci na cmentarzu w Iwaniskach – 7 zdjęć

1 z 7
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.