Niezwykłe prace powstają w GOK Łoniów. Czym jest decoupage?

0

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie co tydzień tworzone są niezwykłe ozdoby na słoikach, butelkach czy też styropianie. To wszystko za sprawą fanów decoupage.

Co piątek w Pracowni Plastycznej dla Dorosłych w GOK Łoniów spotykają się osoby, które zgłębiają tajniki decoupage. Zajęcia prowadzone są przez instruktora plastyka. Przy pomocy farb akrylowych, wzorów wyciętych z serwetek, lakierów, strukturalnych past, a także sznurka i wstążek przyozdobione zostały słoiki po kawie i butelki. Grupa zajmuje się obecnie tworzeniem ozdób na styropianie w kształcie medalionów i bombek. Uczestnicy w praktyce przekonują się także o zastosowaniu wycisków z masy plastycznej, mediów do spękań, past postarzających,  tapowaniu (rodzaj malowania) czy też metodzie suchego pędzla.

Decoupage to technika zdobnicza, polegająca na naklejaniu na odpowiednio spreparowane powierzchnie przedmiotów drewnianych, metalowych, plastikowych, styropianowych itp. wzorów wyciętych z papieru lub serwetek. Wielokrotne pokrywanie pracy lakierem powoduje, że wzór wtapia się w tło i sprawia wrażenie namalowanego. Decoupage wywodzi się ze wschodniej Syberii.

Podczas kiermaszu będzie można zobaczyć i zakupić piękne efekty pracy całej grupy.

Fot. GOK Łoniów

Share.

Comments are closed.