Nikt nie zaśpiewał tak jak “Grębowianki” [zdjęcia]

0
Showing 1 of 5

Zespół Śpiewaczy „Grębowianki” wygrał Przegląd Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Pogórzańska Nuta 2020” w Dynowie. Tryumf to przepustka do udziału w największej w Polsce imprezie folklorystycznej, Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Festiwal w Dynowie to impreza, która przyciąga wykonawców ludowych nie tylko z Podkarpacia. Mottem przeglądu jest popularyzacja rodzimej kultury i tradycji łączącej pokolenia. Udział w „Pogórzańskiej Nucie” biorą zespoły śpiewacze, kapele ludowe, soliści i instrumentaliście.

Grębowianki w Dynowie zaśpiewały utwory „Eljos” i Kupieł sobie Jaś” napisane przez artystkę, poetkę i malarkę Stanisławę Mróz z Grębowa, oraz piosenkę ludową „Lobroz”. Brawurowe wykonanie pieśni przez artystki z Grębowa ujęło zarówno publiczność, jak i jury, które nagrodziło „Grębowianki” I nagrodą wśród zespołów śpiewaczych.

Zwycięstwo w „Pogórzańskiej Nucie” oznacza, oprócz prestiżu, także zaproszenie na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. To największa i najbardziej prestiżowa impreza folklorystyczna w Polsce.

fot. materiały GCK w Grębowie

Sukces “Grębowianek” – 5 zdjęć:

Showing 1 of 5
Share.

Comments are closed.