Nocna akcja w Tarnobrzegu. Kobieta z wysoką gorączką zabrana do szpitala [wideo]

2

Służby medyczne i straż pożarna interweniowały w nocy ze środy na czwartek, 25/26 marca, na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. U mieszkanki jednego z bloków stwierdzono bardzo wysoką gorączkę. Ratownicy medyczni wezwali na pomoc strażaków.

– Po godzinie 21 otrzymaliśmy prośbę ratowników medycznych o pomoc w zniesieniu i przetransportowaniu do karetki pacjentki, u której stwierdzono objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem. Kobieta miała ponad 40 stopni gorączki i służby medyczne zdecydowały o zabraniu jej do szpitala. W związku z obowiązującymi procedurami, strażacy uczestniczący w akcji mieli założone kombinezony ochronne, maski i gogle – mówi brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Chorą przetransportowano do karetki i zabrano do szpitala. Wysoka gorączka nie musi oznaczać zakażenia koronawirusem, ale jest jednym z symptomów choroby COVID-19, dlatego takie objawy traktowane są z cała powagą.

– To pierwsze tego typu wezwanie, z jakim mieliśmy do czynienia. Jesteśmy przygotowani na taką ewentualność, zachowaliśmy wszelkie przewidziane procedurami środki ostrożności – mówi J. Widuch. 

Poniżej publikujemy 4 krótkie filmy z akcji ratowników i strażaków.

Aktualizacja: Z nieoficjalnych informacji wynika, że wywiad epidemiologiczny przeprowadzony przez pracowników sanepidu wypadł negatywnie. 

Share.

2 komentarze

  1. Wywiad sanepidu !!! Po wywiadzie sanepidu pacjentka z wirusem leżała w szpitalu w TBG na sali ogólnej 5 dni !

  2. 23 marca GIS wydał rozszerzenie kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19 – osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej (czyli cytując “każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego: gorączka, kaszel, duszność”) – są traktowane jako podejrzane o Covid-19 – bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych! Więc nie rozumiem po co w takiej sytuacji przeprowadzać wywiad epidemiologiczny. Zróbcie test!