Nocne poszukiwania głuchoniemego. Akcja policji i strażaków trwała do samego rana - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Nocne poszukiwania głuchoniemego. Akcja policji i strażaków trwała do samego rana

0

Dzisiaj w godzinach porannych opatowscy policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę. 61-latek oddalił się wczoraj (18.05) krótko przed godziną 22.00 z Domu Pomocy Społecznej w Czachowie.

Pierwsze czynności poszukiwawcze podjęte przez pracowników DPS nie przyniosły żadnego rezultatu w związku z czym postanowili poprosić o wsparcie policjantów. Sygnał o zaginięciu pensjonariusza trafił do dyżurnego opatowskiej jednostki tuż przed godziną 23.00.

Na miejsce w trybie alarmowym udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie i jednostek podległych. Wspierali ich druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Ożarowa i Sobótki wraz ze specjalistycznym sprzętem.

Poszukiwania z jednej strony utrudniała pora nocna, z drugiej fakt, że 61-latek jest osobą głuchoniemą a rejon bezpośrednio przyległy do placówki stanowią kompleksy leśne.

Po całonocnych działaniach, krótko przed godziną 6.00 mężczyzna został odnaleziony przez patrol policji w składzie mł. asp. Mateusz Papaj oraz mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik na terenie kompleksów leśnych w odległości około 5 kilometrów od placówki, w której na stałe przebywa.

61-latek został przekazany pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych, którzy określili jego stan jako dobry, niezagrażający życiu. Mężczyzna wrócił pod opiekę pracowników Domu Pomocy Społecznej.

Źródło: KPP Opatów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.