reklama
Nocne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Sandomierzu tylko za złotówkę - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Nocne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Sandomierzu tylko za złotówkę

0

Wyjątkowa, jesienna edycja Nocy Muzeów w Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 września.

Noc Muzeów w Zamku Królewskim rozpocznie się o godzinie 17, a potrwa do 21. W programie wydarzenia jest, zaplanowany na 18, wernisaż wystawy zatytułowanej „Forma i Struktura. W dialogu z biżuterią”. Składają się na nią konkursowe prace uczniów specjalizacji jubilerskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach.

Ponadto można zobaczyć wystawy czasowe: „Bronisław Piotr Piłsudski – droga do Niepodległej z muzealnictwem w tle”; ekspozycję „40 rocznica – Bohaterowie Wolności”, zorganizowaną z okazji 40 rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”; prezentację „Szachy Sandomierskie”, czyli ekspozycję wyjątkowego, XII-wiecznego zestawu bierek do królewskiej gry, odnalezionego w Sandomierzu w 1962 roku, interaktywną edukacyjną wystawę „Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie” oraz fotografie Andrzeja Kozickiego.  

W muzeum pokazywane są także zabytki związane z Witoldem Gombrowiczem ze zbiorów instytucji, niedostępne w stałej ekspozycji.

 Wstęp kosztuje tylko złotówkę.  

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.