Nowa Dęba/Baranów Sand. Woził w hondzie niewybuchy z czasów II wojny światowej - Tygodnik Nadwiślański

Nowa Dęba/Baranów Sand. Woził w hondzie niewybuchy z czasów II wojny światowej

1

36-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski jest podejrzany o nielegalne posiadanie amunicji. Policjanci zabezpieczyli w jego samochodzie amunicję myśliwską do broni palnej, granat hukowy oraz pociski pochodzące z czasów II wojny światowej Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie ustalili mężczyznę, który mógł posiadać nielegalnie amunicję. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna porusza się pojazdem osobowym marki Honda. W środę po godz. 17, na ul. Zacisznej w Woli Baranowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej hondę civic. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili auto. Na wycieraczce, tuż przy fotelu, znaleźli amunicję śrutową do broni myśliwskiej, amunicję do broni palnej oraz pociski z okresu II wojny światowej. Mężczyzna został zatrzymany. Po przewiezieniu do jednostki, trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pojechali do mieszkania 36-latka. W jednym z pomieszczeń znaleźli granat hukowy.

Zobacz także:
– Pożar domu w Gorzycach, 5 zastępów straży w akcji [zdjęcia]

Łącznie zabezpieczono 13 sztuk amunicji i granat hukowy. W toku dalszych czynności, podczas oględzin biegły stwierdził, że zabezpieczone pociski o kalibrze 22 mm pochodzące z czasów II wojny światowej stwarzają szczególne zagrożenie dla życia i zdrowia i należy je jak najszybciej zniszczyć. 36-latek został przesłuchany, usłyszał już zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

1 komentarz