Nowa Dęba. Fundacja Q podsumowała akcję Power Bank - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Nowa Dęba. Fundacja Q podsumowała akcję Power Bank

0

Niespełna tydzień po wybuchu wojny w Ukrainie Fundacja Q z Nowej Dęby połączyła siły z Fundacją Banku PKO BP, tworząc inicjatywę Power Bank do pomagania.

Na przejściach granicznych postawione zostały namioty grzewcze wraz z generatorami prądu. Do akcji włączyli się też harcerze organizując punkt żywieniowy. Dynamiczny rozwój sytuacji na granicy i stan psychiczny wolontariuszy, którzy na bieżąco starali się realizować potrzeby, a także rozwiązywać problemy nowo przybyłych uchodźców z terenów Ukrainy przyczynił się do powstania punktu medycznego, oraz wsparcia psychicznego w Przemyślu tuż przy granicy.

Z pomocy psychologicznej, korzystają głównie wolontariusze, pracujący na miejscu niemal całą dobę. W sieci utworzona została strona „Bezpieczna Przestrzeń”, to właśnie tam psychologowie i terapeuci mogą zarejestrować bezpłatnie swoje usługi, z których następnie mogą skorzystać wolontariusze.

– Udało nam się stworzyć kampanię informacyjną na temat zdrowia psychicznego, z której następnie powstały ulotki, 2000 szt., dostarczone do 50 organizacji działających na terenie województwa podkarpackiego. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Banku PKO BP, która sfinansowała nasze działania – mówi Marcin Kurnik, prezes Fundacji Q z Nowej Dęby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.