Nowa Dęba. Zupełnie pijany kierowca na krajowej "9". Zatrzymał go policjant po służbie - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Nowa Dęba. Zupełnie pijany kierowca na krajowej “9”. Zatrzymał go policjant po służbie

0

Tuż przed świętami wielkanocnymi 26-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski został zatrzymany na krajowej “9”. Okazało się, że mężczyzna jechał na “podwójnym gazie”. Kierowcę zatrzymał policjant, wracający ze służby do domu. 26-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

W ubiegłą sobotę, przed godz. 23, policjant wracając po służbie do domu, w Nowej Dębie, na krajowej 9, zwrócił uwagę na osobowego mercedesa. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant bez chwili namysłu zawrócił swój samochód i ruszył za kierowcą mercedesa, a o swoich podejrzeniach powiadomił najbliższy patrol. Jego zdecydowane działanie pozwoliło zatrzymać do kontroli drogowej mercedesa.

Zobacz także:
– Fiat dachował w przydrożnym rowie. 25-letni kierowca trafił do szpitala

Autem podróżowały dwie osoby.  Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Kiedy policjanci otworzyli drzwi od kierowcy wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna miał problemy z utrzymaniem się na własnych nogach. Jego pasażer również był nietrzeźwy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-latka, badanie wykazało 2,11 promila w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 178a kodeksu karnego – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Posterunkowy Grzegorz Wilk służbę w szeregach Policji pełni dopiero od 6 miesięcy. Swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.