Nowa kierownik Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Nowa kierownik Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego

1

Nową kierownik Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu została Beata Kotasiak-Wójcik. Swoje obowiązki pełni od 1 stycznia.

Beata Kotasiak-Wójcik jest historykiem, archiwistą, konserwatorem drewna. Nowa kierownik jest absolwentką UMCS w Lublinie, Podyplomowego Studium Muzeologicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Państwowego Studium Plastycznego w Tarnowie o specjalności konserwacja drewna.

Pracowała m.in. w Kierownictwie Odnowienia Zamku Królewskiego na Wawelu, przy renowacji zabytkowych mebli ze zbiorów Pałacu w Wilanowie, Muzeum Zamkowego w Sandomierzu i dla Krzysztofa Pendereckiego do Lusławic oraz w zamkach w Nowym Wiśniczu i Suchej Beskidzkiej. Nadzorowała prace konserwatorskie prowadzone w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Zobacz także:
Koronawirus. Ogromne kolejki przed szpitalami w Tarnobrzegu i Nowej Dębie [zdjęcia]

Dotychczas była kustoszem w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Od początku jego istnienia zrealizowała wiele wystaw czasowych i ekspozycji stałych, w tym obecnych wystaw w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego. Jest autorką wielu artykułów i opracowań z zakresu historii regionalnej, zwłaszcza dotyczących Michała Marczaka. Do tej pory zajmowała się zbiorami archiwalnymi oraz biblioteką naukową Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Prowadzi wykłady w ramach cyklów Czwartkowe Wieczory Zamkowe i Spichrzowe Gwarków Pogwarki.

Beata Kotasiak-Wójcik jest członkeim zarządu oddziału świętokrzyskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega. Odznaczona została Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Medalem Gloria Radices Sulphureum przez prezydenta miasta Krakowa.

Na stanowisku kierownika Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego Beata Kotasiak-Wójcik zastąpiła dra Adama Wójcika.

Jeden komentarz