FRAM potrzebuje nowej siedziby. Ruszyła zbiórka pieniędzy

0

Byli członkowie tarnobrzeskiego zespołu tanecznego Fram zainicjowali charytatywną zbiórkę pieniężną, by wesprzeć remont nowej siedziby zespołu w budynku na terenie Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Tarnobrzeski Fram po 35 latach swojej działalności w Tarnobrzeskim Domu Kultury zmienia siedzibę. Jest nią budynek należący do zespołu zamkowego rodziny Tarnowskich w Dzikowie (dawna wozownia z XV wieku). Nowe miejsce, aby mogło zacząć być użytkowane, wymaga wielu prac i nakładów środków finansowych. Do remontu wciąż pozostaje całe wnętrze siedziby, w tym łazienki, hol oraz dodatkowa sala i balustrady. Najważniejsze w całym przedsięwzięciu są jednak scena i widownia, które budowane są od podstaw. Do pełnego wyposażenia sceny pozostaje jeszcze zakup technologii m.in. nagłośnienia i oświetlenia.

Jesteśmy przekonani, że powstanie piękne miejsce dla tańca, dla sztuki, dla każdego z nas. Każdy datek na ten cel to mała – wielka cegiełka. Jeśli je wszystkie połączymy, to zbudujemy nowy dom kultury, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, które chcą wrócić na swoje zajęcia. Jeśli uda nam się zrealizować cel to wygramy wszyscy, nie tylko tarnobrzeskie dzieci młodzież, ale też mieszkańcy miasta, wreszcie samo miasto, które wzbogaci się o kolejną placówkę kulturalną na mapie Tarnobrzega. Chcemy także, aby nowy dom gościł wszystkich, którzy przyjdą tu ze swoimi inicjatywami artystycznymi – mówi Anna Wiater, inicjator zbiórki, były członek zespołu Fram.

Wiem, że dzieci i młodzież czekają, aby móc wreszcie wrócić do swoich zajęć tanecznych.  W tym momencie, bez środków finansowych nie ma na to gwarancji. Dlatego my, byli członkowie zespołu Fram postanowiliśmy nie czekać i działać. Zbiórka jest ważna, bo czasu coraz mniej, a prace remontowe muszą być kontynuowane. Nasza inicjatywa zrodziła się  z potrzeby serca, w imię  podtrzymania tradycji tańca w Tarnobrzegu. Sami kiedyś byliśmy tańczącymi dziećmi Framu i wiemy najlepiej ile szczęścia i radości daje dzieciom taniec – dodaje Agnieszka Ziętek (Kiełt), współinicjator zbiórki, była tancerka zespołu Fram.

Na wyremontowanie całości budynku, potrzebne jest więcej środków finansowych, niż zakłada zbiórka. Kwota 30 tys. zł pozwoliłaby kontynuować prace remontowe przez wakacje. W zależności od zebranej finalnie kwoty byłyby to niezbędne łazienki i sanitariaty lub dokończenie rozpoczętych prac przy budowie sceny i widowni. Decyzja zapadnie po zakończeniu zbiórki w porozumieniu z Tarnobrzeskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Artystycznych FRAM . Zbiórkę pieniędzy można wesprzeć TUTAJ.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg liczy straty spowodowane pandemią [W bieżącym wydaniu TN]
– Sandomierz wzoruje się na Łodzi – pracownicy oświaty zostaną poddani badaniom na koronawirusa
– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

Aktualnie w zespole Fram tańczy ok. 200 dzieci z Tarnobrzega i okolic. Przez 35 lat działalności zespołu tańczyło ich tysiące. Dla części z nich taniec stał się pasją całe życie i towarzyszy im do dziś w różnych formach, także zawodowej. Wielu małych tarnobrzeżan tańczących we Framie jest dziś artystami – instruktorami, choreografami, pedagogami tańca i tancerzami znanych w Polsce i na świecie farmacji i teatrów tańca.

Share.

Leave A Reply