Nowe ambulanse dla ZRM w Łoniowie i Opatowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Nowe ambulanse dla ZRM w Łoniowie i Opatowie [zdjęcia]

0
1 z 3

Osiem nowoczesnych ambulansów trafi do zespołów ratownictwa medycznego w regionie świętokrzyskim. Po jednym z nich trafi do Łoniowa i Opatowa.

W środę, 29 kwietnia, w bazie Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał sprzęt zakupiony przy wsparciu ze środków rządowych. Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na zakup każdej karetki po 400 tysięcy złotych: w sumie Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego pozyskało dodatkowo 3 miliony 200 tysięcy złotych z budżetu państwa. Ma to w znaczący sposób podwyższyć standard taboru samochodowego wykorzystywanego przez zespoły ratownictwa medycznego, co w dużym stopniu usprawni dojazd do osób w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Nowoczesny sprzęt będzie również wykorzystywany w walce z epidemią koronawirusa.

Zobacz także:
– Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim, jedna w stalowowolskim . Są nowe zakażenia
– Sandomierska policja będzie miała nowego szefa. Insp. Dariusz Chmielowiec pożegnał się z podwładnymi
– Wypadek na ulicy Sikorskiego! Jedna osoba ranna [zdjęcia]

Oprócz Łoniowa i Opatowa, pojazdy trafią do zespołów ratownictwa medycznego w  Jędrzejowie, Chęcinach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pacanowie, Kazimierzy Wielkiej i Włoszczowie. – Te ambulanse są fragmentem większej części układanki, której celem jest ochrona życia i zdrowia naszych obywateli. Skupiamy się na potrzebach zdrowotnych społeczeństwa. Myślę, że to nie są ostatnie karetki, jakie w tym roku trafią do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

W spotkaniu, podczas którego przekazane zostały karetki, wzięli także udział poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Marta Solnica.

1 z 3
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.