Nowe boisko wielofunkcyjne powstało w Stalowej Woli-Rozwadowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Nowe boisko wielofunkcyjne powstało w Stalowej Woli-Rozwadowie [zdjęcia]

0

Obok Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie, przy ul. Traugutta otwarto nowe boisko wielofunkcyjne. Dzieciom wręczone zostały piłki do gry, a prezydent Lucjusz Nadbereżny miał za zadanie obronić pierwszy strzał.

Boisko składa się z pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną oraz tenisa. Nowy obiekt został odwodniony, wyposażony w niezbędną infrastrukturę, oświetlony, ogrodzony i objęty monitoringiem, co polepszy bezpieczeństwo w tym miejscu.

Obiekt został symbolicznie otwarty przez obecne na wydarzeniu dzieci, poświęcił je również gwardian klasztoru. Podczas wydarzenia symboliczne upominki w postaci piłek do gry przekazali wiceminister infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Stanisław Cisek, prezes stowarzyszenia „Pokój i dobro” – jeden pomysłodawców inwestycji.

Klasztor to miejsce, gdzie szukamy wewnętrznej siły, ale to też miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne, patriotyczne i sportowe. Cieszę się, że właśnie tu, przy rozwadowskim Klasztorze powstało to boisko wielofunkcyjne, że ta niwa sportowa jest tak bardzo widoczna w działalności parafii – zaznaczył podczas wydarzenia wiceminister Rafał Weber.

Zobacz także: 
– Ponad 350 nowych fotoradarów w kraju, w tym także między Stalową Wolą i Tarnobrzegiem

Boisko przy klasztorze kosztowało niespełna 778 tysięcy złotych, z czego 228 tysięcy złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ponad 550 tysięcy pochodziło z budżetu miasta Stalowej Woli.

To bardzo radosny dzień. Z całego serca dziękuję pomysłodawcom i wszystkim tym, którzy motywowali do tego, aby to boisko powstało: ojcom kapucynom, stowarzyszeniu „Pokój i dobro”, a także radnym miejskim, którzy zabezpieczyli pieniądze na ten cel – powiedział prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Stanisław Cisek, prezes stowarzyszenia „Pokój i dobro”, zwrócił się z apelem do dzieci, rodziców, dyrekcji PSP nr 9 aby promować to miejsce i zachęcać do aktywnego spędzania czasu. W przyszłym roku będzie możliwość skorzystania z obiektu w ramach zajęć dla poszczególnych grup wiekowych. Stawiamy także mocno na aktywność rodzinną.

 

 

Zostaw odpowiedź