Nowe chodniki i parking. Ruszyły prace na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Nowe chodniki i parking. Ruszyły prace na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu [zdjęcia]

7
1 z 7

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla mieszkańców bloków przy ulicy Mickiewicza 5 i 5A. Po niespełna połowie wieku nadszedł czas na przebudowę chodników i drogi w tamtej okolicy. 

Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców osiedla “Centrum” remont chodników i drogi dojazdowej do ulicy Mickiewicza 5 i 5A. Swojego zadowolenia nie kryją mieszkańcy sąsiadujących bloków, którzy na tę inwestycję czekali wiele lat. – Tutaj nie zmieniało się nic od przeszło 60 lat. Te płytki chodnikowe pamiętają jeszcze czasy komuny.  – mówi jeden z mieszkańców bloków.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. 39-latek groził śmiercią żonie. Mężczyzna trafił do aresztu

O zadaniach wchodzących w zakres przebudowy terenów przy ulicy Mickiewicza 5 i 5A poinformowała naczelniczka Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzeg, Barbara Trzeciak.  – W planach jest przebudowa sieci gazowej i sieci wód opadowych, budowa chodników, montaż nowego oświetlenia w postaci 11 lamp, pojawi się także 21 miejsc parkingowych, z czego 3 z nich będą miejscami dla osób niepełnosprawnych. Przebudowana zostanie również droga dojazdowa za spółdzielnią do budynków 5A i 5B, której powierzchnia pokryta zostanie kostką brukową.

W zakresie projektowym ujęte zostały także prace nad budową chodnika i wymianą ogrodzenia przy przedszkolu na ulicy Mickiewicza. Wykonawcą zadania jest spółka Rejon Dróg Miejskich, a całość inwestycji wyniesie miasto 700 tysięcy złotych. Zakończenie prac remontowych planowane jest na październik br.

1 z 7
Udostępnij

7 komentarzy

  1. Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców osiedla “Centrum”
    No właśnie CENTRUM za urzędem miasta od 1960 roku stoi blok Mickiewicza 5, chociaż urząd miasta był troszkę dalej za fontanną, a tu gdzie jest urząd miasta, był komitet.
    Jestem przekonany że jeżeli nie będzie szlabanów, będą przyjeżdżać do urzędu miasta parkować i iść do urzędu i na zakupy do sklepów, jeszcze jak tylko będą płatne parkingi.

  2. Prace ruszyły ale i stanęły. Od kilku dni nic nie robią w tym terenie. Co to jest, partyzantka? Majstry z budowy uciekły?

  3. Nareście. Urząd Miasta w pobliżu a tak było brzydko, teren zaniedbany.