reklama
Nowe informacje w sprawie potrącenia na Wisłostradzie w Tarnobrzegu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Nowe informacje w sprawie potrącenia na Wisłostradzie w Tarnobrzegu

1

Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 19-letni kierowca busa potrącił kobietę, która w miejscu niedozwolonym, bez odblasków, przechodziła przez dwupasmową jezdnię. 24-letnia piesza, z poważnymi obrażeniami, została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek o godz. 22.15, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że młoda kobieta, przechodząc przez jezdnię dwupasmową w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez busa marki Opel. Piesza, nie posiadała na sobie elementów odblaskowych, jej kurtka i spodnie były w kolorze czarnym. Nieprzytomna 24-latka trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy. Jej stan zdrowia określono jako poważny.

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:
– Potrącenie na Wisłostradzie w Tarnobrzegu. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala [zdjęcia]

Policjanci ustalili, że kierujący oplem, 19-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski, był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków wypadku. Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci kolejny raz apelują – poruszając się po drogach, pamiętajmy o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypominają, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Tarnobrzeg
Fot. Tarnobrzeg 112 – Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Jeden komentarz

  1. Policja powinna karać i to słono ludzi którzy po zmierzchu nie są widoczni dla kierowców.Opaski odblaskowe latarka bo sam jestem kierowca i często widzę ludzi niewidocznych bez odblasku na jezdni nie mówiąc o rowerzystach bez swiatel