Nowe metody oszustów. Kobieta straciła blisko 11 tys. zł!

0

29-letnia kobieta z powiatu staszowskiego straciła blisko 11 000 złotych po tym, jak została oszukana w sieci przez pewnego mężczyznę. Nieznajomy telefonicznie polecił jej inwestycję w bitcoin. 

W poniedziałek, 18 maja, do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosiła się 29-letnia mieszkanka gminy Oleśnica, która poinformowała policjantów, że padła ofiarą oszustwa. W minionym tygodniu zadzwonił do niej mężczyzna z informacją, że na portalu przeznaczonym do obsługi kryptowaluty bitcoin ma zgromadzone środki o równowartości 7000 dolarów. Rozmówca polecił kobiecie zainstalować program, za pośrednictwem którego będzie mógł połączyć się z komputerem 29-latki. Kobieta przeszła do transakcji ze swojego konta bankowego, które wykonywał zdalnie jej rozmówca. Nieświadoma czyhającego w sieci niebezpieczeństwa mieszkanka powiatu potwierdzała wszystkie wykonywane zdalnie transakcje kodami. Rozmówca przekonywał ufną kobietę, że środki, które wpłaciła będą „zamrożone” do czasu wypłaty pieniędzy, które zgromadziła w wirtualnym kantorze. Okazało się jednak, że 29-latka została oszukana na blisko 11 000 złotych.

Zobacz także:
– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

– Zakaz wejścia na teren Jeziora Tarnobrzeskiego
– Powstanie mural z Janem Pawłem II?

Staszowscy policjanci informuję, że to jeden z licznych przypadków oszustw, z którymi w ostatnim czasie mają do czynienia. Funkcjonariusze apelują o zachowanie zdrowego rozsądku w tego typu przedsięwzięciach finansowych.

Share.

Leave A Reply