Nowy prezes Stali Stalowa Wola. "To nowe otwarcie" – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Nowy prezes Stali Stalowa Wola. „To nowe otwarcie” – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny [wideo]

0

Dziś podczas konferencji prasowej prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił nowego prezesa Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. Będzie nim były starosta stalowowolski Wiesław Siembida.

Przypomnijmy, że końcem kwietnia poinformowano o odejściu z klubu dotychczasowego prezesa PSA Stal Stalowa Wola Grzegorza Czajki oraz prokurenta Andrzeja Zielińskiego.

Grzegorz Czajka nie będzie już prezesem Stali Stalowa Wola. Ze stanowiska zrezygnował również prokurent Andrzej Zieliński

Dziś podczas konferencji prasowej poinformowano, że Grzegorza Czajkę na stanowisku zastąpi Wiesław Siembida. W przeszłości nowy prezes Stali był starostą stalowowolskim. W 2010 roku roku ubiegał się o fotel prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Siembida zawnioskował o ustalenie mu pensji na poziomie tysiąca złotych brutto. Zapowiedział, że ma pomysł na klub. Chce przy tym wykorzystać istniejącą infrastrukturę w sposób bardziej „biznesowy”.

Co więcej, jak zapowiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny, miasto będzie dalej wspierać piłkę nożną, lecz maksymalnie kwotą 700 tysięcy złotych. Wsparcie zostanie zwiększone wówczas, gdy Stal będzie poprawiać osiągane rezultaty.

W pewien sposób dotknęliśmy dna. To jest nowe otwarcie i nowe zasady współpracy – określił sytuację w klubie włodarz miasta, które jest głównym udziałowcem. Całą konferencję prasową można obejrzeć poniżej:

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.