Nowy zastępca komendanta policji w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Nowy zastępca komendanta policji w Tarnobrzegu [zdjęcia]

1
1 z 3

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektorowi Mariuszowi Stasiakowi. Będzie on nadzorował pion prewencyjny w tarnobrzeskiej komendzie. Komendant Stasiak posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zarówno w służbie prewencyjnej jak i kryminalnej. W Policji służy od ponad 25 lat.
 
Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Dariusza Matusiaka, powierzenie obowiązków służbowych na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu otrzymał podinspektor Mariusz Stasiak. Zastąpił on na tym stanowisku podinsp. Tomasza Grazdę, który został p.o. komendanta policji w Mielcu:

Tarnobrzeski policjant został komendantem w Mielcu

Dziś, podczas uroczystej odprawy, w obecności kadry kierowniczej, podinsp. Mariusz Stasiak odebrał rozkaz personalny z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Marka Pietrykowskiego. Szef tarnobrzeskich policjantów życzył swojemu zastępcy wielu sukcesów zawodowych w realizowanych zadaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego.

Komendant Mariusz Stasiak, to doświadczony oficer, który służbę w Policji rozpoczął w listopadzie 1996 roku. Jego ponad 25-letnie doświadczenie służbowe, pozwoliło mu realizować ustawowe zadania policjanta w różnych jednostkach Policji.

Pierwsze policyjne kroki, podinspektor Mariusz Stasiak stawiał w pionie prewencji w Komisariacie Policji Warszawa – Ursynów, poszerzając doświadczenie w wydziałach kryminalnym i dochodzeniowo – śledczym. Następnie służbę kontynuował w Komisariacie Policji w Gorzycach. W 2008 r., realizował zadania w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, gdzie awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału.

W roku 2016 został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nowej Dębie, a następnie od roku 2020 piastował stanowisko Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Nowy Zastępca ma 45 lat i jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Źródło: KMP Tarnobrzeg.

1 z 3

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź