Nożownikowi z Iwanisk grozi dożywocie. 31-latkowi postawiono zarzut zabójstwa - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Nożownikowi z Iwanisk grozi dożywocie. 31-latkowi postawiono zarzut zabójstwa

0

31-letni Damianowi J., który w poniedziałek wieczorem, podczas libacji alkoholowej w Iwaniskach, śmiertelnie ugodził nożem swojego rówieśnika, prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Tragedia wydarzyła się 17 maja w godzinach wieczornych. W domu 40-letniej kobiety, mieszkanki Iwanisk, doszło do awantury między Damianem J., a drugim mężczyzną, również 31-latkiem. W jej trakcie Damian J. zadał oponentowi cios nożem. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Damiana J. doprowadzono wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.  Tego samego dnia prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Dziś ma zapaść decyzja w przedmiocie tego wniosku.

Jak informuje prokuratura, w śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zatrzymana  40-latka została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Fot. ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.