O tarnobrzeskim szpitalu w Sejmie RP - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

O tarnobrzeskim szpitalu w Sejmie RP

6

Dramatyczna sytuacja Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu trafiła na forum Sejmu RP. Oświadczenie w sprawie zamykania szpitalnych oddziałów tarnobrzeskiej lecznicy złożyła posłanka Krystyna Skowrońska (Koalicja Obywatelska).

Parlamentarzystka z mównicy sejmowej przytoczyła informacje o tymczasowym zamknięciu dwóch szpitalnych oddziałów w tarnobrzeskiej lecznicy – Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii i Oddziału Chirurgii Dziecięcej (informowaliśmy o tym). Mówiła o wypisywaniu pacjentów do domu i przenoszeniu ciężko chorych do innych placówek szpitalnych.

– Szpital od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem finansowym i kadrowym, ale tak dramatycznej sytuacji, skutkującej brakiem możliwości leczenia na kluczowych oddziałach, jeszcze nie było – stwierdziła K. Skowrońska.

Posłanka zaapelowała o podjęcie pilnych działań w tej sprawie przez rząd, aby, jak to ujęła „nie doszło do tragedii”. – Nie ma pilniejszej sprawy niż dbanie o zdrowie obywateli – stwierdziła parlamentarzystka.

ZOBACZ TAKŻE:
Tarnobrzeg. Dwa oddziały w szpitalu zawieszą działalność

6 komentarzy

 1. Stuknij się w cymbał imbecylu. Ktoś interweniuje – źle bo z PO. Nie interweniuje – źle bo nic nie robią.
  Szukasz sensacji to zajmij się wałkami pisowskiej mafii.

  • Wszyscy mają za pazurami… . Tak poza tym to, czynią pokazówkę. gdzie PO było, kiedy było u rządów? Co zrobiło dobrego dla Polaków? odpowiedź: NIC !!!

 2. Pacjent psychiatryka na

  Ojojoj, jak to PełO sie przejęło Polakami!!! Nigdy tego nie czynili. Za Arłukowicza chcieli sprywatyzować szpitale, dazyli do stłamszenia Polaków. Kto miałby kasę to byłby leczony w szpitalach a kto bez kasy, zdychałby na ulicy. Teraz robią się miłosierne wobec narodu polskiego. Od kiedy to tak mają? Czy nie od początku rządów PiS-u? Hipokryci

 3. jolkamalgoski na

  Przekazać to do powiatu i niech powiat nim zarządza.Nie ma województwa tarnobrzeskiego wiec nie ma tez szpitala wojewódzkiego .Tarnobrzeg to male powiatowe miasteczko.Wiec i szpital jest powiatowy.