Oczyścili piasek nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do końca maja wysypany zostanie nowy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Oczyścili piasek nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do końca maja wysypany zostanie nowy [zdjęcia]

9
1 z 5

Rozpoczęła się akcja uzupełniania piaskiem plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Prace prowadzi Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Cztery tysiące ton kruszywa rozsypane zostanie wzdłuż linii brzegowej przy ul. Żeglarskiej i Plażowej.

W czwartek, 13 maja, Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło prace związane z oczyszczeniem i uzupełnieniem piasku na plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Prace zaplanowane na następnych kilka tygodni przewidują wykorzystanie w tym celu aż 4 tys. ton kruszywa. O szczegółach tego zadania poinformował prezes TTBS, Łukasz Mędrykowski.  – Przed dosypywaniem świeżego materiału, stary piasek na plażach Jeziora Tarnobrzeskiego został przesiany. Oczyściliśmy go ze śmieci, niedopałków, plastiku, itp. W tym celu przebronowaliśmy cały grunt aż do samych płyt znajdujących się pod spodem, a następnie na powierzchnię wysypujemy nowe kruszywo. – tłumaczy prezes

Zobacz także: 
– Strażacy ratowali kota. Nie mógł zejść z wysokiego drzewa [zdjęcia]

Wzdłuż ulicy Żeglarskiej i ulicy Plażowej, czyli na odcinku ok. 4 kilometrów wzdłuż linii brzegowej i 1 metra w głąb wody, wysypanych zostanie około 4 tysięcy ton piachu. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec maja – Planujemy zakończyć to zadanie jeszcze w tym miesiącu, jednak w pełni jest to uzależnione od panujących wówczas warunków atmosferycznych. – dodaje Ł. Mędrykowski. Koszt całej inwestycji wyniósł miasto 110 tysięcy złotych.

 

1 z 5
Udostępnij

9 komentarzy

 1. Można by tak przy okazji usunąć co np 25 m trzciny aby odsłonić widok na jezioro. Ja widać w sezonie plaże gdzie nie ma trzcin cieszą się dużym zainteresowaniem plażowiczów . A i woda tam gdzie ich nie ma jest wolna od śmieci. Zostają wyrzucone przez fale na brzeg i mogą być przez służby sprzątające zebrane .

 2. A idź i zobacz, a nie czepiaj się wszystkiego , jak rzep psiego ogona.

 3. A idź i zobacz mądralo, a nie potrafisz się tylko czepiać, jak rzep psiego ogona.

  • wnuk stolarza na

   Jak budować, wykonywać, to solidnie. Jak mawiał mój dziadek stolarz, trzeba tak wykonać, aby do tego nie trzeba było wracać bo traci firma czas, reputację i klientów. Tylko, że to było inne pokolenie i inaczej do pracy ludzie podchodzili.

 4. niedowiarek na

  “stary piasek na plażach Jeziora Tarnobrzeskiego został przesiany. Oczyściliśmy go ze śmieci, niedopałków, plastiku, itp. W tym celu przebronowaliśmy cały grunt aż do samych płyt …”

  No nie uwierzę, że takimi bronami można przesiać i oczyścić piasek ze śmieci. Gdyby ktoś stwierdził, że grabkami potraktował każdy metr kwadratowy plaży to bym uwierzył. Tak poza tym to czy za traktorem z bronami szedł jakiś człowiek i zbierał te śmieci? Może mnie ktoś oświeci czy to możliwe, aby takimi bronami oczyścić plaże ze śmieci?

  • o dziwo szli pracownicy z grabkami za traktorem i poprawiali to co brony nie ogarnęły, później nawieźli piachu i jest ok. jezioro tarnobrzeskie to lepsza strona miasta, szkoda, że takich pieniędzy się nie “rzucili” w samym mieście

  • Maszyna do porządnego czyszczenia piasku jest w zasobach b. Kopalni Machow i nią powinien być oczyszczony piasek po bronowaniu.