Odcinkowy pomiar prędkości na trasie Jamnica-Stalowa Wola odnotował już ponad 80 wykroczeń! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie Jamnica-Stalowa Wola odnotował już ponad 80 wykroczeń!

2

Ponad miesiąc temu na feralnej 6,5 kilometrowej trasie Jamnica-Stalowa Wola zamontowany został odcinkowy pomiar prędkości. System w ciągu tych kilku tygodni pracy odnotował już 87 wykroczeń. 

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 871 pomiędzy Jamnicą a Stalową Wolą maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 80 km/h. Od momentu uruchomienia kamer monitorujących system odnotował 87 wykroczeń. Średnia prędkość, z jaką kierowcy przekraczali wyznaczone ograniczenie była o 16 km/h większa od dopuszczalnej.

Zobacz także: 
– Stalowowolanin napisał książkę o ofiarach Holocaustu z Rozwadowa i Stalowej Woli [wideo]

System wylicza średnią prędkość, bazując na pomiarze czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanej trasy. Korespondencja w sprawie wykroczenia wysyłana jest po kilku dniach od jego popełnienia – poinformowali pracownicy Biura i Promocji Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Jak dodaje GITD, wysokość grzywny zależy od stopnia przekroczenia dozwolonej prędkości. Kara ustalana jest na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 r., które zmieniło taryfikator mandatów.

2 komentarze

  1. siusiumajtek na

    To, jak nazywasz, siku to w miejscu publicznym może się skończyć pokutą (mandatem po polsku). To twoje siku ile trwa? Wieczność? Czy może tylko chwilę?
    Poprawne nazewnictwo to oddanie moczu, a nie siku.

  2. Nie kumam bo coś tu nie gra! jadę 80 stanę na siku i dalej jadę 90 jak to udowodnić że jadę inaczej! że stanąłem! i zmieniłem prędkość