Oddawali krew w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Oddawali krew w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0

Wczoraj, w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu odbywała się akcja jesiennej zbiórki krwi połączona z dniem otwartym ośrodka. Zainteresowani, po oddaniu bezcennego daru, mogli powalczyć o nagrody w konkursie motoryzacyjnym.

W niedzielę, 5 sierpnia, o godzinie 9 poczekalnia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zamieniła się w miejsce wypełniania dokumentów kwalifikujących do wzięcia udziału w zbiórce krwi. Jak wspomina dyrektor WORD, Kamil Kalinka, chętnych do oddania bezcennego daru nie brakowało.

Organizujemy takie akcje cyklicznie, raz na trzy miesiące. Do tej pory odbywało się to w punkcie przy ulicy 1 Maja, w dawnej Poliklinice. Zdecydowaliśmy się tę akcję uatrakcyjnić, dodatkowo łącząc ją z dniem otwartym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dla dawców przygotowaliśmy także atrakcje – konkurs motoryzacyjny ze specjalnymi nagrodami – mówił Kamil Kalinka, dyrektor WORD. Nagrodami głównymi w konkursie były dwa tablety.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się otwarty przy punkcie zbiórki krwi minipunkt gastronomiczny, gdzie oprócz słodkości i ciepłych napojów można było posilić się swojskim gulaszem. Jak dodaje dyrektor WORD, duże zainteresowanie niedzielną akcją zachęca do organizacji kolejnych, podobnych wydarzeń. Może przyczynić się do otwarcie stacjonarnego punktu zbiórki krwi w Tarnobrzegu.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Ta Biedronka od dziś będzie czynna w każdą niedzielę!

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy punkt zbiórki krwi w ośrodku. Zainteresowanie jest duże, dlatego myślę, że będziemy ponawiać takie inicjatywy. Mamy również taki cel, aby powalczyć o utworzenie stałego punktu w Tarnobrzegu. Otwarcie takiego punktu wiąże się jednak z kosztami – zakupem sprzętu oraz kosztami stałej obsługi. Jeśli przynajmniej częściowo pokryłyby je samorządy, to mieszkańcy mogliby oddawać krew w swoim mieście. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami i zaangażowaniem uda się nam taki punkt przywrócić – dodaje K. Kalinka.

W akcji udział wzięli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Krawcach, darem krwi chętnie dzielili się również sami organizatorzy – pracownicy WORD oraz samorządowcy.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.