Odjechał z miejsca wypadku. Miał dwa promile!

0

W miejscowości Złota w gminie Samborzec doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów. Sprawca zbiegł z miejsca licząc, że uniknie odpowiedzialności. Został zatrzymany przez sandomierskich funkcjonariuszy. Okazało się że 35-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Tuż po godzinie 19:00 oficer dyżurny sandomierskiej policji otrzymał zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Złota. Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki ford najechał na tył poprzedzającego go daewoo matiza, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia daewoo zostało przemieszczone na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący z przeciwka samochód marki bmw. Do szpitala trafiło 4 osoby, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego kierowcę forda, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem pod działaniem alkoholu musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.