Ofiara śmiertelna koronawirusa w powiecie opatowskim. Przypadki zakażenia w Szpitalu w Staszowie

0

W województwie świętokrzyskim potwierdzonych zostało 11 nowych przypadków zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2. 3 z nich dotyczą powiatu staszowskiego. Z kolei w powiecie opatowskim zmarła 53-letnia kobieta.

Osoby zakażone koronawirusem w powiecie staszowskim to mężczyzna w sile wieku, starszy mężczyzna oraz starsza kobieta. – Dwie z tych osób znajdowały się w izolacji w szpitalu, a trzeci przypadek stwierdzono na jednym z oddziałów staszowskiej lecznicy – mówi Józef Żółciak, starosta staszowski.

Jak dodaje starosta, dwie z osób, u których potwierdzono koronawirusa, zostały w nocy przetransportowane do szpitala jednoimiennego w Starachowicach. U trzeciej, przebywającej ciągle w staszowskiej lecznicy, zostanie powtórzony test, ponieważ wynik pierwszego budzi pewne wątpliwości. – To osoba, która przebywa w szpitalu już ponad tydzień. Test wykonano jej, ponieważ miała zostać przeniesiona do innej lecznicy. Wynik dodatkowego badania powinien być znany dziś ok. 15 – zaznacza J. Żółciak.

Natomiast z powiatu opatowskiego zmarła 53-letnia kobieta. To pierwszy zgon z powodu pandemii w tym powiecie, a 18 w województwie świętokrzyskim.

Zobacz także:
– Tłumy na sandomierskiej giełdzie [zdjęcia]

– Opryski zabójcze dla zwierząt. Dziesięć młodych saren w powiecie sandomierskim i staszowskim zatruło się środkami ochrony roślin
– Ojciec Mateusz w lipcu powróci do Sandomierza

W sumie na terenie tego województwa potwierdzono 352 zachorowania na COVID-19. Odnotowano 205 ozdrowień.

Share.

Leave A Reply