Okradała starostwo

0

Starosta sandomierski zgłosił do prokuratury podejrzenie popełniania przestępstwa w  związku z  nieprawidłowościami w  dziale finansowym urzędu. Jedna z pracownic podejrzana jest o defraudację sporej sumy pieniędzy.

Niewykluczone, że konsekwencje wyciągnięte zostaną również wobec innych pracowników urzędu. Chodzi o kwotę co najmniej 15 tys. zł. Sprawa wyszła na jaw po kontroli, którą niedawno w urzędzie przeprowadziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Po niej okazało się, że w dziale finansowym urzędu  dochodzi  do  malwersacji  finansowych.

Podejrzenie spadło na pracownicę, która zajmowała się miedzy innymi płacami. Miała fałszować listy płac w ten sposób, że nie wykazywała na nich zobowiązań,  które  powinna  spłacać.  Chodziło o zajęcia komornicze.

W ten sposób przyjmowała większą kwotę wynagrodzenia, natomiast pieniądze,  które  musiała  spłacać,  pochodziły  z  konta ogólnego starostwa. Tak je księgowała, że nikt się nie zorientował, a przynajmniej tego nie wyjawił. Aż finanse powiatu skontrolowała RIO…

Stwierdzone przez Izbę nieprawidłowości dotyczą ubiegłego roku, sprawdzane są jednak również lata  poprzednie.  Ponoć  to  był  majstersztyk  tzw. kreatywnej księgowości. (…)

Józef Żuk

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.