Okradł 70-latkę. Należący do niej sprzęt zastawił w lombardzie - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Okradł 70-latkę. Należący do niej sprzęt zastawił w lombardzie

0

Wczoraj staszowscy policjanci zatrzymali 68-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za dwukrotną kradzież sprzętu AGD i wyposażenia kuchennego o wartości ok. 8500 zł. Za takie przestępstwo ustawodawca przewidział karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci jak tylko dowiedzieli się, że z domu 70-letniej mieszkanki miasta ktoś ukradł sprzęt AGD i wyposażenie kuchni o wartości ok. 8500 zł, od razu przystąpili do pracy. W wyniku ich pracy szybko ustalono prawdopodobnego sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało, był to 68-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który w grudniu 2016 roku dokonał kradzieży z mieszkania nowego, jeszcze nie używanego, wyposażenia kuchni i zastawił go w miejscowym lombardzie.

Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości i zatrzymali sprawcę kradzieży, który trafił do policyjnego aresztu. Ponadto, w toku wykonywanych czynności stróże prawa ustalili, że mężczyzna już wcześniej (w lipcu 2016 roku) dokonał kradzieży opisanego wyposażenia kuchni, które pokrzywdzona wówczas odzyskała.

Teraz mężczyzna ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. MD

Źródło: KPP w Staszowie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.