Opuszczone samochody blokują miejsca parkingowe w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Opuszczone samochody blokują miejsca parkingowe w Tarnobrzegu [zdjęcia]

1
1 z 8

Porzucone pojazdy w miastach to już swego rodzaju plaga. Nie inaczej jest w Tarnobrzegu, gdzie często nie ma gdzie zaparkować. Czasem można odnieść wrażenie, że część z nich na stałe wpisała się w krajobraz danego osiedla czy parkingu. Poniżej możecie zobaczyć kilka takich opuszczonych “samochodów”. Znacie takie auta w Tarnobrzegu? A może wiecie jaka jest ich historia?

Przedstawione przez nas samochody znajdują się w różnych częściach miasta. Każdy z nich jest zaniedbany z widocznym oznakami braku zainteresowania ze strony właściciela. Jedne są w lepszym stanie, inne już w nieco gorszym, dwa z nich miały kartkę z ofertą kupna tegoż “wrastającego” bohatera.

Zobacz także:
– Już niedługo w Tarnobrzegu powstanie Strefa Płatnego Parkowania

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z tarnobrzeską strażą miejską. Jak wyglądają sytuacja z takimi pojazdami? – Po pierwsze ustalamy, kto jest właścicielem takiego pojazdu. Nieraz jest on sprzedany, dlatego ta proces wydłuża się. Gdy dotrzemy do właściciela, wzywamy go do usunięcia pojazdu. Jeżeli tego nie zrobi, wszczynamy procedurę – mówi Robert Kędziora, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.

Strażnicy interweniują w przypadku tych pojazdów, które zagrażają zdrowiu i życiu innych osób. Następuje to po zgłoszeniach mieszkańców. Natomiast w przypadku porzuconych rowerów, straż miejska zabezpiecza je w biurze rzeczy znalezionych.

Opuszczone samochody i rowery w Tarnobrzegu – 7 zdjęć

1 z 8

Udostępnij

1 komentarz

  1. pomysłodawca na

    Państwo polskie jest jednak w tym przypadku albo bezsilne albo nieudolne. Powinno się kierować na parking takie samochody, rozbierać na części i sprzedać za grosze (każdy towar znajdzie z czasem nabywcę) pozostałość sprzedać na złom.