Orszaki i szczodraki w Tarnobrzegu [Zdjęcia]

0

W święto Trzech Króli przez Tarnobrzeg przyszły trzy orszaki, każdy prowadzony przez innego króla. Gwiaździsty marsz zakończył się na pl. Bartosza Głowackiego, gdzie orszaki połączyły się i złożyły dary w symbolicznej stajence. Gości powitali czekający z programem artystycznym uczniowie szkół katolickich.

Święto Trzech Króli to też tradycyjnie już w Tarnobrzegu czas akcji charytatywnych. Największą z nich, już po raz szósty, przeprowadziło Stowarzyszenie Dolina Smaku. Wolontariusze upiekli 2466 szczodraków – drożdżowych bułeczek o najróżniejszych smakach. Kupić je mógł każdy, kto znalazł się na pl. Bartosza Głowackiego w czasie uroczystości ku czci Trzech Króli. Całkowity dochód z akcji (prawie 5,2 tys. zł) przeznaczono na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych braci Piotra i Karola Rzepeckich.

– W ubiegłym roku szczodraków było ponad 1400 i sprzedały się błyskawicznie. Postanowiliśmy pobić ten rekord. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli błyskawicznie udało się zgromadzić potrzebne produkty, Spółdzielnia Socjalna „Konar” udostępniła nam profesjonalną kuchnię i udało się. Upiekliśmy 2466 szczodraków o różnych smakach, zarówno słodkich, jak i słonych. Były bułeczki z cynamonem, z makiem, z białą i czarną czekoladą, a także z ziołami. W ich przygotowaniu pomagał nam Karol Rzepecki. Mimo mrozu i niezbyt sprzyjającej aury, sprzedaliśmy praktycznie wszystko, zostały tylko te, które zostawiliśmy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie – mówi Monika Zając, prezes Doliny Smaku.

Swoją akcję charytatywną prowadziło również Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.